WAŻNE

Wydłuży się czas realizacji zamówień na rękodzieło z działu REKWIZYTY. Wszystkie zamówienia złożone od 17.05 - 24.05 będą realizowane w czasie do 5 dni roboczych od 27.05.2019

Za utrudnienia przepraszamy!

Studniówka hej!
   0 Comments
Studniówka hej!
Bal maturalny

Studniówka to wyjątkowe, jedynie w swoim rodzaju wydarzenie w życiu każdego przyszłego maturzysty. Pierwszy poważny bal u progu dorosłości, a zarazem ostatnia chwila wytchnienia przed miesiącami intensywnych przygotowań do matury. Z biegiem lat charakter studniówki mocno się zmienił - dziś trudno sobie wyobrazić, że kiedyś studniówki odbywały się na szkolnej sali gimnastycznej, a bufet składał się z kanapek przygotowanych przez samych uczniów!

 

 

 

Obecnie butiki prześcigają się z ofertą sukni balowych i wieczorowych garniturów, sale rezerwowane są z kilkuletnim wyprzedzeniem, a niektórzy nawet podjeżdżają pod lokal limuzyną! Wiele się zmieniło od czasu gdy wszystkie dziewczyny przychodziły na studniówkę ubrane w jednakowe granatowe spódnice, a cała impreza kończyła się przez północą. Teraz studniówka to małe wesele, nic więc dziwnego, że wzbudza takie emocje wśród licealistów i ich rodzin. Pewne rzeczy pozostają jednak niezmienione (i nie mamy tutaj na myśli poloneza!). Mianowicie - po studniówce musi zostać pamiątka! Kiedyś zdjęcia były robione przypadkowym aparatem przyniesionym przez któregoś z uczniów lub nauczycieli, a nawet jeszcze przez wyjściem z domu - przez rodziców. Teraz fotograf to obowiązkowy element każdej studniówki, podobnie jak zdjęcie ze swoim partnerem i znajomymi. Grupowe zdjęcie ze swoją klasą, a potem długa kolejka do zdjęć indywidualnych, kto tego nie zna? Po latach patrzymy na te zdjęcia z rozrzewnieniem. (czasem też z zażenowaniem, bo „co ja sobie myślałam, że zrobiłam sobie taką fryzurę?” ;).

 

 

 

 

 

 

A Wy jak wspominacie swoje studniówki? Wolicie nie pamiętać czy wręcz przeciwnie, często wracacie do tych chwil?

Share This Post :

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code